sol menu

 

 

 

thumbs up

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Malta Pratik Bilgiler, Maltada Internet, Malta Harcamalar

Malta Pratik Bilgilerinformation

Malta'da İnternet Kullanımı

Malta'da Türkiye'dekine oranla daha yüksek hızlı Internet erişimi bulabileceğiniz bir çok Internet Cafe vardır. 1 Malta Liresıyla 1 saat Internet kullanabilirsiniz. Buna rağmen ekstra bir ücret ödememeniz için dil okullarımızın tümünde ücretsiz olarak verilen Internet erişiminden faydalanmanızı öneriyoruz. Okullarda bulunan Internet odaları, cafeleri aratmayacak lükse sahiptir.

EC Malta dil okulumuzda ayrıca kendi laptopunuzla bağlanabileceğiniz  kablosuz Internet erişimi de bulunmaktadır.

Malta'da Ne Ne Kadar?

Malta'da para birimi Malta Lirasıdır. Malta Lirası dünyanın en değerli paralarından biridir. 1 Malta Lirasının (MTL) yaklaşık Euro ve Dolar değerleri aşağıdadır.

1MTL = 2.33 EURO

1MTL = 2.98 DOLAR

Malta'da normal bir öğrencinin aylık harcaması yaklaşık 200 Euro civarında olmakla birlikte, bu değer tahminidir ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir. En iyi yöntemlerden biri yanınızda kredi kartı bulundurmak olabilir. Malta'daki alışveriş merkezleri ve mağazalar MTL üzerinden çalışır; bu nedenle ülkeye götürülen döviz, havaalanlarında bulunan döviz bürolarında bankalarda değiştirilmelidir. Bu para birimi fazla tanınmamış olduğundan Türkiye'den Malta Lirası bulmak zor olabilir. 

ülkedeki enflasyon düşük olsa bile, Malta Avrupa standartlarına oranla daha ucuzdur. Eğer her gün için 10Lm'lik bütçe ayırabilirseniz, güzel bir otelde konaklama, restoranda basit bir yemek, yol üstünde düzgün bir hafif yemek ve sizi idare edecek oranda soğuk içecek alabilirsiniz. Eğer kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirseniz, masraflarınız daha da düşük olacaktır. Özellikle durgun sezonlarda, günlük 15Lm ile 20Lm harcayarak, yüzme havuzlu bir otelde kalıp, daha iyi restoranlarda yemek yemenin tadını çıkarabilirsiniz. 

burgerMalta'daki bazı harcamalar ve fiyatları

Mc Donald's Menü = 8.90 TL
Pizza Hut Tek Kişilik Pizza Menü = 9.00 TL
1 Litre Su = 0.75 TL
1 Litre Süt = 1.00 TL
1 Litre Benzin = 1.44 TL
1 Şişe Bira = 1.00 TL
1 Şişe Şarap = 8.90 TL
Ekmek = 0.50 TL
Sineme = 8.00 TL
Kutu Kola = 1.50 TL

hava durumuMalta'da İklim

Malta Adaları, yumuşak geçen kışları ve sıcak yaz sezonuyla sağlıklı bir iklime sahiptir. Soğuk rüzgarlar, kar, don ve sis Malta'da bilinmeyen terimlerdir. Nisandan sonra seyrek olmakla birlikte yazın neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan ayları arasında görülür.

Sıcaklık kış aylarında (Kasım - Nisan) ortalama 14.3°C, yaz aylarında (Mayıs- Ekim) ise ortalama olarak 32.6°C civarındadır. Malta adaları, sıcak yaz günleri ve gecelerinde denizden esen serin meltemlerle, Temmuz ayı ortalarından Eylül ayı ortalarına kadar devam eden sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde bile, nadiren aşırı sıcaklara maruz kalır. Kışın bile bazı aylarda denize girilebilmektedir.


 

 
EC Malta
ESE Malta
Chamber Colege
Clubclass Malta
Sprachecaffe
LAL Malta
Amerika Dil Okulları
Ingiltere Dil Okulları
Kanada Dil Okulları
avustralya dil okulları

facebook

twitter

Google+
maltada dil okulları

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

 

Copyright © 2021 MaltaDilOkullari.info - 0 312 466 61 00 - 0 212 293 72 30 - 0 212 669 03 00